top of page

КАЗИМИР МАЛЕВИЧ. Київський період

Тетяна Філевська

Історія

Кількість сторінок: 336

Параметри: 230 х 275 х 30 мм;

Рік: 2016

ISBN: 978-966-7845-89-6

КАЗИМИР МАЛЕВИЧ. Київський період

Видання «КАЗИМИР МАЛЕВИЧ. КИЇВСЬКИЙ ПЕРІОД 1928-1930» - спільний проект видавництва РОДОВІД та KMBS за підтримки Фонду ІЗОЛЯЦІЯ. Платформа культурних ініціатив та Фонду родини Загорій. Ця книга  – надзвичайна історія, яка може трапитися і в наш час!


Наприкінці 2015 року мистецький світ облетіла новина – в Києві віднайдені нові тексти Казимира Малевича та документи, що стосуються його викладання в Київському Художньому Інституті в 1929-1930 роках. І навіть свідчення про створення Дослідчого Кабінету, своєрідного наукового інституту Малевича. Понад 70 машинописних та кілька рукописних аркушів майже 90 років зберігалися в архіві мистця Мар’яна Кропивницького, викладача й асистента Дослідчого Кабінету.

Матеріали з архіву Кропивницького, мистецькі твори Казимира Малевича з його персональної виставки 1930 року, листи з Києва і до київських адресатів, статті Малевича в «Новій ґенерації», «Альманаху-авангард» та інші документи, пов’язані з київськими проектами мистця, увійшли до книжки – всього 360 сторінок про київський період Казимира Малевича. Упорядниця книги і авторка вступної статті – Тетяна Філевська.


На обкладинці використано фрагмент ескізу К. Малевича проекту кольорового вирішення настінного розпису конференц-зали Всеукраїнської академії наук, Київ. 1929 (НХМУ).

Спільний проект видавництва РОДОВІД та KMBS за підтримки Фонду ІЗОЛЯЦІЯ.

bottom of page