«Київський атеней. Мистецький Київ XVII-XVIII століть» — видавничий проект kmbs/родовід, приурочений до 400-ліття Києво-Могилянської академії.
Книга підтведжує самобутність української культури, розкриває її силу та глибину. У ній представлено творчість київських письменників, живописців, графіків та будівничих 17-18 століть — свідчення, що Київ був одним із визначних мистецьких центрів Європи.
Книга «Київський атеней» є результатом багаторічної праці письменника й історика Валерія Шевчука та мистецтвознавця Юрія Іванченка. Майже двадцять років книга зберігалась лише у рукописах, але цього жовтня за ініціативи Києво-Могилянської бізнес-школи, сприяння «Діамантбанку» та видавництва РОДОВІД книга буде представлена світу
В’ячеслав Брюховецький, почесний Президент Могилянки, що був учасником презентації, назвав книжку найбільшим та найвагомішим подарунком до 400-річчя Академії.
Словом «атеней» у Давній Греції називали літературні та мистецькі зібрання і товариства, зокрема при учбових закладах. Поняття «Київський атеней» виникло в гурті поетів і вчених, що його зібрав біля себе Петро Могила, тому його ще називали «Києво-Могилянським Атенеєм».
Видавничий проект kmbs та Родовід, приурочений до 400-ліття Києво-Могилянської академії.